چاپ آنلاین با تیک پرینت:

محصولات پیشنهادی:

کارت ویزیت یکی از مهمترین محصولات چاپی بوده که همه کسب‌وکارها، از کسب‌وکارهای کوچک گرفته تا کسب‌وکارهای بزرگ، نیاز به این محصول مهم چاپی دارند.

طراحی و چاپ کارت ویزیت، دارای استانداردهایی است که باید هنگام طراحی و چاپ آن را رعایت کرد، تا بتوان از یک کارت ویزیت حرفه‌ایی برای کسب‌وکار خود بهره ببرید.

به همراه داشتن کارت ویزیت یکی از مهمترین مزایایی است که وقتی در جلسه‌ای و یا در نمایشگاهی برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنید بتوانید با ارائه آن، با مصرف کننده نهایی خدمات و یا محصولات خود ارتباط بگیرید.

به همین منظور طراحی کارت ویزیت بسیار مهم است. اما خوشبختانه امروزه ابزارهای بسیاری وجود دارند، که شما می‌توانید کارت ویزیت دلخواه خود را از طریق این ابزارها طراحی کنید.

همچنین برای طراحی کارت ویزیت باید نکاتی را رعایت کنید، که در ادامه این مقاله به بررسی مهمترین نکات طراحی کارت ویزیت خواهیم پرداخت.

 

انتخاب قالب مناسب کارت ویزیت

وقتی می‌خواهید کارت ویزیتی را طراحی کنید، انتخاب قالب از هر چیزی مهمتر است. کارت ویزیت نباید مانند تکه کاغذی باشد که به محض دریافت آن توسط دیگران، آن را به سطل زباله بیاندازند.

انتخاب لوگوی مناسب برای طراحی کارت ویزیت

مطمئنا می‌دانید که لوگو یکی از مهمترین اجزای یک کارت ویزیت است. هنگامی که می‌خواهید کارت ویزیت خود را طراحی کنید و در نهایت آن را چاپ کنید، لوگو هویت تجاری شما را بر روی کارت ویزیت نشان می‌دهد.

لوگوی طراحی شده از اشکال، رنگ و کلمات تشکیل شده است. هر شکل یا رنگی که برای طراحی لوگو انتخاب می‌کنید، باید نشان دهنده هویت برند شما باشد، تا بتواند با مخاطب اصلی شما ارتباط برقرار کند.

 

چاپ نام و عنوان شغلی بر روی کارت ویزیت

زمانیکه در جلسه و یا در نمایشگاهی حضور پیدا می‌کنید، کارت ویزیت شما باید بتواند نام و عنوان شغلی شما را به نمایش بگذارد. به همین منظور حتما موقع طراحی کارت ویزیت، نام و عنوان شغلی خود را بر روی کارت ویزیت چاپ کنید. افراد می‌توانند با دیدن اسم شما و عنوان کاری، راحت‌تر با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

اندازه کارت ویزیت

هنگام چاپ کارت ویزیت، اندازه و شکل کارت ویزیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کارت ویزیت استاندارد، یا به صورت مربعی و یا به صورت مستطیلی بوده و دارای اندازه‌های مشخصی است.

اندازه‌های استاندارد کارت ویزیت

اگر می‌خواهید که کارت ویزیت خود را به صورت مستطیل چاپ کنید، باید اندازه‌های زیر را رعایت کنید.

بعاد استاندارد کارت ویزیت مستطیلی :

ابعاد استاندارد: 85 در 48 میلیمتر

ابعاد استاندارد کارت ویزیت مربعی :

ابعاد استاندارد: 65 در 65 میلیمتر

بایدها و نبایدها در چاپ کارت ویزیت

بعد از اینکه کارت ویزیت را طراحی کردید، فایل آن را به صورت psd و یا image در بیاورید، تا زمانیکه می‌خواهید آن را چاپ کنید، دستگاه چاپگر بتواند فایل را بشناسد.

حتما در نظر بگیرید موقع ذخیره کردن فایل طراحی از کیفیت آن کاسته نشود و رنگ‌های آن به خوبی نمایش داده شود. رنگ‌ها باید دارای فرمت RGB باشند.

فونتی که برای طراحی کارت ویزیت انتخاب می‌کنید، باید بین 8 تا 12 pt باشد. برای نام و نشان شرکت از فونت 12 pt و برای بقیه نوشته‌ها از 8pt استفاده کنید.

طرح فونتی که انتخاب می‌کنید بسیار مهم است که به نوع کسب‌وکار شما بیاید. همچنین مراقب مرزبندی‌های کارت ویزیت باشید. حتما هنگام چاپ کارت ویزیت از حاشیه استفاده کنید تا اطلاعات کارت ویزیت به صورت کامل چاپ شوند.

 

 

نحوه نمایش رنگ‌ها در طراحی کارت ویزیت استاندارد

CMYK: حالت مبتنی بر جوهر در چاپ

RGB : حالت مبتنی بر نور بر روی صفحه کامپیوتر

Resolution :وضوح پایین: پیکسل‌های کم باعث بی‌کیفتی تصویر می‌شود.

وضوح بالا: تعداد زیادی پیکسل باعث وضوح تصویر می‌شود.

دستورالعمل های چاپ استاندارد کارت ویزیت

Trim Line یا مرزبندی: جایی که چاپگر طرح   شما را برش می‌زند.

Bled : ناحیه ای فراتر از مرزبندی چاپ تا لبه کارت ویزیت

Safety Line یا خط ایمنی: حاشیه ای که شامل تمام متن‌های قابل چاپ است.

 

راهنمای کاغذ کارت ویزیت استاندارد

از انواع کاغذ می‌توان برای طراحی و چاپ کارت ویزیت استفاده کرد. اما در این مقاله در مورد استانداردهای کارت ویزیت، صحبت می‌کنیم. به همین دلیل کاغذهای استاندارد و مناسب برای طراحی و چاپ کارت ویزیت، استفاده از کاغذ گلاسه با روکش براق یا مات است.

بهترین جنس کاغذ برای چاپ

تکنیک های چاپ کارت ویزیت استاندارد

افست ۴ رنگ: فرایند چاپ استاندارد و تمام رنگی

۱ یا ۲ رنگ: رنگ محدود برای هزینه محدود

جوهرفویل: استفاده  از فویل فلزی به جای جوهر

رنگ نقطه: رنگ تولید شده توسط جوهر (خالص یا مخلوط) برای یک بار چاپ

کارت ویزیت برای معرفی هر کسب‌وکاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما حتی وقتی به مطب یک پزشک می‌روید، مسئول دفتر مطب برای اینکه به شما نوبت دهد، پشت کارت ویزیت شماره پرونده شما را می‌نویسد.

یا زمانیکه به نمایشگاهی می‌روید، مسئولین نمایشگاه برای اینکه بتوانند ارتباط بیشتری با شما بگیرند، کارت ویزیت نمایشگاه را به شما ارائه می‌دهند.

نتیجه می‌گیریم که کارت ویزیت بسیار مهم بوده، پس باید هنگامی که می‌خواهید از آن برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنید، حتما به طرح و نوع چاپ آن نیز اهمیت دهید.

تفاوت چاپ دیجیتال و چاپ افست در چیست؟

مقاله قبلی
12 نرم افزار برتر طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت
مقاله بعدی
دلایل اهمیت استفاده از کارت ویزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up