چاپ آنلاین با تیک پرینت:

محصولات پیشنهادی:

کارت ویزیت یک وسیله تبلیغاتی است که معمولا در قطع های استاندارد مورد استفاده قرار می گیرد. برای اطلاع رسانی و تبلیغات عناوین و موضوعات کاری موسسات و شرکت های مختلف از چاپ کارت ویزیت بهترین گزینه می باشد.. طراحی کارت ویزیت باید به صورتی باشد توجه مشتریان را به خود جلب کرده و بسیار تاثیر گذار باشد و به عنوان یک وسیله ارتباطی بین شما ومشتریان، مطلب و تبلیغ مورد نظر را کاملا صریح و گویا بیان کند.

در ادامه با تیم تولید محتوای تیک پرینت همراه باشید

 

نکاتی که در طراحی اصولی کارت ویزیت باید در نظر داشت به ترتیب ذیل می باشد:

عناصری که در کارت ویزیت وجود دارند معمولا شامل ، لوگو (آرم) ، نشانی و توضیحات کوتاه و خلاصه از عنوان کاری موسسه می باشد.

فونت نوشته ها در کارت ویزیت به صورت معمول 12 پوینت در نظر گرفته می شود، اما می توان از فونت ها و قلم های مختلفی در آن استفاده کرد ولی شباهت های بصری باید بین نوشته های کارت ویزیت وجود داشته باشد. همچنین می توان با توجه به نوع فونت اندازه نوشته ها را تغییر داد. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که در کارت ویزیت هدف اصلی جلب توجه بیننده به عنوان شرکت یا موسسه است به همین دلیل اندازه فونت عنوان بستگی به سایر عناصر بزرگتر دارد.

برای انسجام گرافیکی بیشتر معمولا بهتر است علاوه بر خط کشی ها و تراز بندی های دقیق ابتدا و انتهای نوشته ها، آنها را با عنصر های بصری موجود در کادر تنظیم نماییم.

  • توصیه می شود به دلیل قطع کوچک کارت ویزیت از تصاویر زیاد استفاده نکنید.

قطع استاندارد کارت ویزیت معمولا 5×9 سانتی متر است اما می توان در اندازه های دیگر مانند 5.5×8.5، 8/4×5/8 سانتی متر و … که بستگی به نوع کارت ویزیت دارد استفاده نمایید.

می توانید از ایده های ناب و خلاقانه خود در کارت ویزیت استفاده کنید تا هدف تبلیغاتی خود را بهتر دنبال کنید .

مراحلی طراحی کارت ویزیت در فوتوشاپ

ابتدا باید یک صفحه جدید ایجاد کنید. برای این کار از منوی File گزینه New را انتخاب کنید. در پنجره ای که برای شما باز می شود سایز مورد نظر خود برای طراحی کارت ویزیت و دیگر مقادیر مورد نیاز را وارد کنید و گزینه Ok را بزنید. برای طراحی کارت ویزیت حتما باید از رزولیشن 300 DPI و مود رنگی CMYK استفاده کنید. به عنوان مثال ما سایز 5/5×5/8 سانتی متر را برای طراحی کارت ویزیت خود استفاده می کنیم.

ایجاد فایل جدید در فتوشاپ برای طراحی کارت ویزیت
ایجاد فایل جدید در فتوشاپ برای طراحی کارت ویزیت

 

برای مشاهده لایه ها و پنل آنها ابتدا از منوی Window گزینه Layers را انتخاب کنید و یا کلید میانبر F7 را بزنید. پنل لایه ها امکانات بسیاری برای سهولت کار شما ایجاد می کند که می توانید به راحتی از آن ها استفاده نمایید. برای مثال تنظیمات پالت، تنظیمات شفافیت لایه، فعال و غیر فعال کردن لایه، انواع قفل لایه ها و نشانه آشکار و پنهان بودن لایه ها و سایر تنظیمات آن در این پنجره قرار دارد.

Layers در فتوشاپ
کلید F7 شورتکات Layers در فتوشاپ

 

با ترسیم یک شکل لایه ای در پنل لایه ها به نام Shape ایجاد می شود. در زمانی که می خواهید تنظیمات لایه ها را تغییر دهید روی لایه کلیک راست کرده وBlending options را انتخاب کنید و یا روی لایه دابل کلیک کنید. با این کار پنجرهLayer style نمایش داده می شود و شما می توانید تنظیماتی مانند ایجاد گرادینت، ساخت stroke ، حجم دادن و سایه ها و … را انجام دهید. اگر می خواهید تغییر رنگ داشته باشید در پنجرهLayer style از منوی Color overlay استفاده کنید.

لایر استایل در فتوشاپ برای طراحی کارت ویزیت

 

نکته :برای این که دقت عمل خود را بالا ببرید و با ظرافت بیشتری کار کنید گزینه خط کشی صفحه خود را فعال کنید .(View/Ruler)

بهتر است برای جلوگیری از برش خوردن اِلِمان های اصلی طراحی مانند لوگو، نوشته ها، تصاویر اصلی و … حاشیه امن برش را رعایت کنید تمامی جزئیات مهم طرح را از کناره های کارت به اندازه نیم سانتی متر فاصله دهید و بعد کار خود را ادامه دهید. این کار را هم به راحتی با ابزار Ruler و استفاده از خط های راهنمای آبی رنگ (Guideline) می توانید انجام دهید.

در مرحله بعد باید طبق سلیقه و خلاقیت خود برای کاری که مد نظر شماست شروع به طراحی کارت ویزیت کنید. برای اینکه یک کارت ویزیت خاص تر داشته باشید بهتر است از ابزارهای مختلف و قابلت‌های بیشمار نرم افزار فتوشاپ استفاده کنید و طرح مد نظر خود را پیاده سازی کنید. با استفاده از ابزارهای Pen Tool و Rectangle Tool می‌توانید شکل هایی زیبا و خاص در طرح خود ایجاد کنید.

Guideline در طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ
Guideline

 

می توانید از لوگو شرکت یا کسب و کارتان با opacity (وضوح رنگی) و اندازه دلخواه استفاده کنید.

opacity در کارت ویزیت

 

در مرحله بعد آیکون های ارتباطی (تلفن، ایمیل، آدرس، آدرس وبسایت، تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و …) شرکت خود را اضافه کنید. بهتر است تصاویر آیکون های مورد نظرتان را با پسوند Png دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید. البته شما می توانید از نام این آیکون ها استفاده کنید. یکی از بهترین منابع برای دانلود کردن آیکون های زیبا و متنوع وبسایت flaticon.com می باشد.

پس از قرار دادن آیکون ها در طرح، برای نوشتن اطلاعات مربوطه و دیگر اطلاعات مورد نیاز برای کارت ویزیت از گزینه Horizontal tape tool استفاده کنید و متون مورد نظر خود را تایپ کنید. با انتخاب این ابزار، در قسمت نوار ابزار بالایی تنظیمات نوشته ها ظاهر می شود که می توانید با آن ها اندازه فونت، نوع فونت، رنگ فونت و … را تعیین کنید.از گزینه Creat warp text نیز می توانید حالت های مختلف نوشته را طراحی کنید و شکل های مختلفی به متن خود بدهید. بهتر است برای مدیریت و نظم بهتر لایه ها، لایه های مرتیط را در گروه های منظم قرار دهید تا دسترسی به آنها برای اصلاح و یا استفاده های بعدی ساده تر باشد. به عنوان مثال همانطور که در تصویر زیر می بینید تمامی اطلاعات شخصی و شماره ها در لایه ای به نامInformation قرار داده شده اند.

مشخصات در کارت ویزیت

 

استفاده از QR کد در کارت ویزیت هم به زیبایی کارت شما می افزاید و هم کسی که کارت ویزیت را در دست دارد می تواند با اسکن کردن آن به تمامی اطلاعات شما به راحتی دسترسی پیدا کنید. برخی وبسایت ها و یا نرم افزارهایی قابلیت ساخت QR کد را دارند و شما می توانید با استفاده از آن ها و وارد کردن اطلاعات مد نظرتان QR کد مورد نظر خود را از آن ها با فرمت های مختلف خروجی بگیرید. بهتر است از فرمت PNG برای خروجی گرفتن استفاده کنید. یکی از بهترین و ساده ترین وبسایت ها برای ساخت QR کد وبسایت kitset.ir/code/qrcode می باشد.

کارت ویزیت طراحی شده نهایی در فتوشاپ

 

اگر احساس می کنید که کارت ویزیت شما تکمیل شده و رنگ ها و طرح های کارت شما به پختگی و اتمام کامل رسیده است می توانید کارت خود را ذخیره کنید. برای اینکه بتوانید بعدا فایل خود را اصلاح نمایید و و جزئیات آن را ویرایش کنید حتما یکبار با فرمت PSD خروجی بگیرید و آن را همیشه نگه دارید. فرمت PSD علاوه با قابلیت ویرایش، به دلیل بهینگی بسیار زیاد حجم نسبتا کمی را اشغال می کند.

جهت خروجی گرفتن از فایل برای چاپ بهتر است از فرمت های PDF و JPG استفاده کنید. برای این امر از مسیر File+save as استفاده کنید و پسوند مورد نظرتان را انتخاب کنید و در مسیردلخواه فایل خود را ذخیره کنید.

 

نکات ارائه شده در بالا نکاتی کلی و ساده در طراحی کارت ویزیت می باشند. شما می توانید با استفاده از ابزارهای مختلف نرم افزار فوتوشاپ و بهره گیری از امکانات بی نهایت آن، زیباترین طراحی ها را برای چاپ کارت ویزیت و سایر محصولات مورد نظر خود (سربرگ، پاکت، تراکت، فاکتور و …) انجام دهید. همچنین می توانید با چاپ آنلاین کارت ویزیت به راحتی و در سریعترین زمان، محصول خود را درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده و از آن استفاده ای هر چند کوچک کرده باشد.

مقاله قبلی
لیوان سرامیکی (ماگ) چیست؟ و انواع آن
مقاله بعدی
10 سرویس طراحی آنلاین کارت ویزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up