جستجو تیک پرینت
جستجو تیک پرینت
چه کارت ویزیتی برای کسب و کار من مناسب است؟-تیک پرینت
چه کارت ویزیتی برای کسب و کار من مناسب است؟

چه کارت ویزیتی برای کسب و کار من مناسب است؟

چاپ آنلاین تیک پرینت 0 1400/12/26

ساخت کارت ویزیت متناسب با کسب و کار شما

ساخت کارت ویزیت متناسب با کسب و کار
چگونه یک کارت ویزیت را طراحی کنیم؟ کارت ویزیت به کلیه مشاغل به ویژه مشاغل کوچک کمک خواهد کرد. شما وقتی که به نمایشگاه و یا همایشی می‌روید، برای شناخت بیشتر و اینکه بتوانید با آن مجموعه ارتباط بگیرید، کارت ویزیت آن مجموعه را از پرسنل آن دریافت می‌کنید.
 
هنگامی که می‌خواهید کارت ویزیتی را طراحی کنید، سه نکته بسیار مهم را باید در نظر بگیرید: معرفی برند، استفاده از محتوای مناسب و مرتبط و درنهایت استفاده از طرح مناسب و واضح.
 

روش‌های مختلف طراحی کارت ویزیت

 
روش‌های مختلفی برای طراحی کارت ویزیت وجود دارد. شما هرچه قدر که برای طراحی کارت ویزیت خود سرمایه گذاری کنید، مسلما به نتیجه خوبی نیز خواهید رسید.
 

مهمترین عواملی که در طراحی کارت ویزیت تاثیرگذار بوده، شامل موارد ذیل است

 
• قالب کارت ویزیت
• طراحی منحصر به فرد
• کاربری آسان
• بودجه مناسب
• چاپ با کیفیت
 
قدم اول برای طراحی کارت ویزیت، انتخاب قالب و طرح  مناسب کسب‌وکار شماست. سپس اطلاعات مناسبی که باید به مشتری خود ارائه دهید را بر روی کارت ویزیت درج کنید. 
پلت فرم‌های مختلف ایرانی و خارجی نیز وجود دارند، تا شما بتوانید طرح مناسب خود را پیدا کرده و آن را ادیت کرده و چاپ کنید.
 
مطالب مرتبط:
طراحی کارت ویزیت
برخی از شرکت‌های چاپی به ویژه شرکت‌هایی که به عنوان پلت فرم‌های چاپ آنلاین (تیک پرینت) هستند،
 
دارای نیروهای متخصص طراحی بوده که می‌توانند به شما کمک کنند، تا طرح مورد نظر خود را طراحی کرده وسپس چاپ کنید.
 
برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز دارای نیروهای متخصص گرافیک بوده، که با استفاده از ابزارهای مختلف گرافیکی طرح مورد نظر را طراحی کرده و آماده چاپ می‌کنند.
 
اگر کسب وکاری دارید که چند سالی است راه اندازی شده و به دنبال برندسازی هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما با یک فردی که کار گرافیکی انجام می‌دهد، همکاری کنید.
 
اما اگر کسب‌وکار کوچکی دارید، می‌توانید سفارش طراحی کارت ویزیت خود را به یکی از پلت فرم‌های آنلاین که کار چاپ را نیز انجام می‌دهند، بسپارید. تا علاوه بر طراحی کارت ویزیت، چاپ آن را نیز انجام دهند.
 
اما طبق آخرین دستورالعمل‌هایی که برای طراحی کارت ویزیت در سال 2019 اعلام شد، یک کارت ویزیت خوب باید قوانینی داشته باشد. در ادامه به بررسی این قوانین خواهیم پرداخت.
 

طراحی کارت ویزیت خوب – دستورالعمل‌های کارت ویزیت برای سال 2019

 
اگر می خواهید بدانید که چگونه یک کارت ویزیت طراحی کنید، ابتدا باید بدانید که چه عواملی باعث ایجاد یک کارت ویزیت خوب می شود. بهترین طراحی کارت ویزیت باید تصویر کلی کسب و کار شما را در یک نگاه منتقل کند. 
 
به خاطر اندازه کارت ویزیت شما نمی‌توانید تا کل داستان برند خود را از طریق کارت ویزیت، به مشتری اعلام کنید. اما می‌‍‌تواند، نوع طراحی کارت ویزیت، شکل، اندازه، رنگ، بافت و متن در برندسازی سازمان تاثیرگذار باشد.
 
به عنوان مثال اگر شما یک آژانس هواپیمایی هستند، لوگو و رنگی که در کارت ویزیت استفاده می‌کنید، می‌تواند نمایانگر نوع فعالیت سازمان شما باشد. اگر باشگاه ورزشی هستید و دارای زمین فوتبال برای کودکان، کارت ویزیتی که طرح یک زمین بازی بر روی آن طراحی شده باشد، می‌تواند نشان دهنده آن باشد که شما در چه صنعتی فعالیت می‌کنید.
 
در ادامه به بررسی مهمترین قوانین و دستورالعمل‌هایی که برای طراحی یک کارت ویزیت نیاز است می‌پردازیم، تا درک بهتری از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب را به شما نشان دهیم.
 

طراحی کارت ویزیت

 
طراحی کارت ویزیت باید بر اساس نوع مخاطب و مشتری شما باشد. هر کسب‌وکاری که دارید باید کارت ویزیت خود را به گونه‌ایی طراحی کنید، که مخاطب با یک نگاه متوجه نوع فعالیت شما شود.
 

درج اطلاعات مورد نیاز

 
فقط مهمترین اطلاعاتی که مخاطب را به شما ارتباط می‌دهد و برند شما را معرفی می‌کند، بر روی کارت ویزیت درج کنید. از خوانا بودن متن مطمئن شوید. هدف اصلی کارت ویزیت برقراری ارتباط است. بنابراین از شلوغ کردن کارت ویزیت پرهیز کنید. فقط کافی است که اطلاعات بسیار مهم را بر روی آن درج کنید.
 
از خوانا بودن متن مطمئن شوید. هدف اصلی کارت ویزیت شما برقراری ارتباط است، بنابراین اگر متن خیلی کوچک و ناخوانا باشد،  هیچ کس قادر به خواندن آن نخواهد بود.
 

فضای خالی داشته باشید

 
وسوسه نشوید که از هر فضایی برای پرکردن کارت ویزیت با متن یا گرافیک استفاده کنید. چشم انسان نیاز به استراحت دارد
 

10 نکته سریع: چگونه کارت ویزیت خوب طراحی کنیم

 
کسب وکارهای کوچک اغلب از طراحی یک کارت ویزیت دلسرد می‌شوند، اما نباید دلسرد شوند. چون اولین قدم و کم هزینه‌ترین روش برای معرفی آن کسب وکار طراحی کارت ویزیت است.
 
ابتدا باید نگاه کنید که یک کارت ویزیت برای کسب‌وکار شما چه ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد.
 
در مرحله بعد بهتر است که ببینید رقبای شما از چه طرحی برای کارت ویزیت خود استفاده کرده‌اند. آن کارت ویزیت طراحی شده دارای چه ویژگی‌هایی است؟ کدام کارت ویزیتها دارای ویژگی‌های برجسته‌ایی هستند؟ آن ویژگی‌ها چه چیزهایی است؟
 
ابتدا بهتر است که ویژگی‌های کارت ویزیت رقبای خود را مد نظر قرار داده و با ایده پردازی و بدون کپی برداری، کارت ویزیتی را طراحی کنید که در ذهن‌ها ماندگار شوید.
 
مطالب مرتبط:
 

کارت ویزیت باید با کسب‌وکار شما سازگار باشد

 
قبل از شروع طراحی کارت ویزیت، باید در مورد لوگو، تایپوگرافی و طرح رنگ برند خود تصمیم بگیرید. اینها اساس هویت برند شما هستند.
 
آنها باید نقش مهمی در سبک و چیدمان کارت شما داشته باشند و باید در وب سایت شما و سایر مواد تبلیغاتی ثابت باشند.
 

از اصول اولیه طراحی استفاده کنید

 
اصول اولیه طراحی چاپ را فراموش نکنید.همچنین داشتن یک فضای خالی 5 میلیمتری که هنگام برش، اطلاعات درج شده بر روی کارت ویزیت، از بین نروند. هنگام طراحی کارت ویزیت آن را به صورت CMYK و با dpi300 کار کنید تا بهترین کیفیت را برای کارت ویزیت خود داشته باشید.
 
همچنین از عناصر و چیدمانی استفاده کنید، که با طرح کارت ویزیت شما سازگاری داشته باشد. از عناصری استفاده کنید که مناسب کارت ویزیت شما باشد.
از اصول اولیه طراحی کارت ویزیت استفاده کنید

بهترین شکل و اندازه کارت را برای نیازهای خود انتخاب کنید

 
کارت‌های ویزیت معمولاً کارت‌های مستطیلی افقی هستند، اما این بدان معنا نیست که کارت شما باید مستطیلی افقی باشد. بسته به صنعت شما، تصویر برندی که می‌خواهید ارائه دهید و مخاطبانی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید، کارت شما می‌تواند از اشکال هندسی دیگر الگو بگیرد
 

طراحی خود را ساده نگه دارید

 
این باور در میان تازه‌کاران طراحی وجود دارد که ساده برابر است با خسته‌کننده بودن، اما این موضوع دور از ذهن است. طرح‌های مینیمال می‌توانند بسیار زیبا باشند، و از همه بهتر، ایجاد فضای تنفس روی کارت شما اجازه می‌دهد، تا اطلاعات مهم برجسته شوند و توجه را به خود جلب کنند.
 
مطالب مرتبط:
 

جزئیات تماس کلیدی را فراموش نکنید

 
یک متن اساسی وجود دارد که هر کارت ویزیت باید داشته باشد، تا به مشتریان بالقوه و مشتریانی که کارت خود را تحویل می‌دهید، اجازه دهد با شما تماس بگیرند. این از شرکتی به شرکت دیگر و فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما استانداردترین اطلاعات در مورد کارت های ویزیت موثر به طور کلی عبارتند از:
 
• نام شرکت
• اسم و فامیلی 
• عنوان شغلی
• اطلاعات تماس: شماره تلفن، ایمیل، آدرس یک یا دو شبکه اجتماعی
 
برای برخی از کسب‌وکارها فقط نیاز است که اسم و فاملی و شماره تماس در آن درج شود. اما در برخی دیگر از کارتهای ویزیت کلیه اطلاعات فوق لازم است که بر روی کارت ویزیت درج شود.
جزئیات تماس کلیدی را در کارت ویزیت فراموش نکنید

توضیح مختصری در مورد برندکاری و یا برند شخصی

 
توضیحی مختصر در مورد برند کاری و یا برند شخصی خود بدهید. توضیحی در مورد اینکه شما چه کسی هستید و یا کسب وکار شما چه نوع خدمات و یا چه نوع محصولاتی را ارائه می‌دهد.
 

فقط انجامش بده

 
شعار نایک! فقط انجامش بده
 
قاطعیت در طراحی کارت ویزیت برای همه کسب‌وکارها بسیار مهم است.یک کارت ویزیت حرفه‌ایی، باعث برجسته شدن برند شما شده و محصولات و خدمات شما را یاد آور می‌شود.
 
این موضوع نیز باعث ایجاد ارتباط بیشتر شما با مشتریان بالقوه نیز خواهد شد.
 

با دقت تصحیح کنید

 
هیچ چیز بدتر از یک کارت ویزیت با اشتباهات املایی یا اطلاعات تماس نادرست، آزاردهنده‌تر یا آسیب‌رسان به یک رابطه تجاری احتمالی نیست، بنابراین کارت خود را با دقت تصحیح کنید و یا از دیگران بخواهید تا آن را برای شما تصحیح کنند. اطلاعات تماس خود را دوبار و سه بار بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز خوانا است.
 

از چاپگرهای حرفه‌ایی استفاده کنید

 
کارتی که به خوبی طراحی شده و به صورت حرفه‌ای چاپ شده باشد، اعتماد را القا می‌کند و یک رابطه را شروع خوبی می‌کند. بنابراین، طراحی کارت ویزیت خوب خود را با چاپگرهای نامرغوب چاپ نکنید.
 
هنگامی که طراحی شما کامل شد، مطمئن شوید که کارت خود را کاملا حرفه‌ایی چاپ خواهید کرد. این نه تنها تأثیر خوبی بر جای می‌گذارد، بلکه بر دوام کسب وکار شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.
از چاپگرهای حرفه‌ایی برای کارت ویزیت استفاده کنید

مطالب مرتبط:

تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال

 

جنس کاغذ کارت ویزیت

 
شما در فرایند سفارش چاپ کارت ویزیت خود باید جنس کاغذ کارت را نیز از میان گزینه‌هایی که شرکتهای چاپگر در اختیارتان قرار می‌دهند، انتخاب کنید. در ادامه به بررسی انواع جنس‌های کاغذ کارت ویزیت خواهیم پرداخت.
 

 کارت ویزیت کتان امباس

 
جنس این کاغذ مقوای ۳۰۰ گرم کتان است.
 
ویژگی ها: دارای بافت برجسته، (قابل انعطاف) به راحتی تا شده و می‌توان این کارت‌ها را پاره کرد، مناسب برای طرح‌های با پس‌زمینۀ روشن یا سفید، با خودکار به راحتی می‌توان روی این کارت نوشت،در برابر آب مقاوم نیستند.
 
سطح کاغذ کتان دارای بافت برجسته بوده و همین ویژگی باعث تمایز آن با دیگر انواع کارت ویزیت‌ها می‌شود. در کاغذ کتان امباس با دستگاه اِمباس (آج‌زن) روی سطح آنها طرح بافت کتان زده می‌شود.
 
نکتۀ مهم: از آنجا که کارت‌ ویزیت کتان امباس بافت برجسته دارد، برخی رنگ‌ها به نحو مطلوب روی آنها نمی‌نشیند، بنابراین این کارت‌ بیشتر برای طرح‌هایی با پس‌زمینۀ روشن یا سفید مناسب است.
 

کارت ویزیت کتان آلمانی

 
• جنس این کاغذ مقوایی ۳۰۰ گرم کتان است.
 
• ویژگی‌ها: دارای بافت برجسته، (قابل انعطاف) به راحتی تا شده و می‌توان این کارت‌ها را پاره کرد، مناسب برای طرح‌های با پس‌زمینۀ روشن یا سفید، با خودکار به راحتی می‌توان روی این کارت نوشت، در برابر آب مقاوم نیست.
 
• سطح کاغذ کتان دارای بافتی برجسته است و همین ویژگی باعث تمایز آن با نوع کارت می‌شود. در کاغذ کتانِ آلمانی بافت از خصوصیات ذاتی خود کاغذ است و همین موجب دوام بیشتر آن می‌شود. همچنین نسبت به کاغذهای کارتی که دارای بافت و نازک‌تر هستند، در دست گرفتن کارت ویزیت کتان آلمانی حس شیک‌تر و بهتری به شما می‌دهد و برای مخاطبان نشانه‌ای از دقت و حوصله شما در انتخاب کاغذ کارت ویزیت را تفسیر می‌کند.
 
• نکتۀ مهم: از آنجا که کارت‌های کتان آلمانی بافت برجسته دارند، برخی رنگ‌ها به نحو مطلوبی روی آنها نمی‌نشینند، بنابراین این کارت‌ها بیشتر برای طرح‌هایی با پس‌زمینۀ روشن یا سفید مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 
 

کارت ویزیت سلفون مات

 
• تنوع:  سلفون مات دور گِرد و  سلفون مات چهارگوش
 
• جنس: مقوای ۳۰۰ گرمی گلاسه همراه با روکش سلفون
 
• ویژگی‌ها: ضد خط و خش،(انعطاف‌پذیری بالا) به راحتی تا شده ولی پاره نمی‌شود، ماندگاری بالا، با خودکار به سختی می‌توان روی این کارت نوشت، در برابر آب مقاوم نیست.
 
• این کارت‌ها بر روی کاغذ ۳۰۰ گرم چاپ می‌شوند و در مرحله بعد یک روکش سلفون مات بر روی آنها کشیده می‌شود. کاغذ گلاسه و روکش سلفون مات زیبایی خاصی به محصول نهایی شما بخشیده و باعث می‌شوند، کارت ویزیت شما ماندگاری نسبتا بالایی داشته باشد.
 

کارت ویزیت سلفون براق

 
• تنوع:  سلفون براق دور گِرد و  سلفون براق چهارگوش
 
• جنس: مقوای ۳۰۰ گرمی گلاسه همراه با روکش سلفون
 
• ویژگی ها: ضد خط و خش، (انعطاف‌پذیری بالا) به راحتی تا شده ولی پاره نمی‌شود، ماندگاری بالا، با خودکار نمی‌توان روی این کارت نوشت، در برابر آب نسبتا مقاوم هستند.
 
• این کارت‌ها بر روی کاغذ ۳۰۰ گرم چاپ می‌شوند و در مرحله بعد یک روکش سلفون براق بر روی آنها کشیده می‌شود. کاغذ گلاسه و روکش سلفون مات زیبایی خاصی به محصول نهایی شما بخشیده و باعث می‌شوند کارت ویزیت شما ماندگاری نسبتا بالایی داشته باشد.
 

 کارت ویزیت سلفون مات مخملی

 
• جنس: مقوای ۳۰۰ گرمی گلاسه همراه با روکش سلفون
 
• ویژگی‌ها: ضد خط و خش، (انعطاف‌پذیری بالا) به راحتی تا شده ولی پاره نمی‌شود، ماندگاری بالا، با خودکار به سختی می‌توان روی این کارت نوشت، در برابر آب نسبتا مقاوم هستند.
 
• این کارت‌ها بر روی کاغذ ۳۰۰ گرم چاپ می‌شوند و در مرحله بعد یک روکش سلفون مخملی بر روی آنها کشیده می‌شود. کاغذ گلاسه و روکش سلفون مات مخملی با جنس لطیفی که دارد، زیبایی خاصی به محصول نهایی شما بخشیده و باعث می‌شوند، کارت ویزیت شما ماندگاری نسبتا بالایی داشته باشد.
 

 کارت ویزیت لمینت مات

 
• تنوع:  لمینت مات دور گِرد و  لمینت مات چهارگوش
 
• جنس: مقوای ۳۰۰ گرم گلاسه همراه با روکش لمینت مات
 
• ویژگی ها: ضد خط و خش، (انعطاف‌پذیری پایین) به راحتی تا نمی‌شود، ماندگاری بالا داشته و با خودکار به سختی می‌توان روی این کارت نوشت، در برابر آب تا حد زیادی مقاوم هستند.
 
• این نوع کارت ویزیت استحکام بالایی دارد و ضخامت بیشتری نسبت به کارت‌های ویزیت سلفون دارد. همین ضخامت و استحکام موجب دوام و ماندگاری بالای این نوع کار‌ت‌ها شده است. در دست گرفتن کارت ویزیت لمینت حس یک محصول شیک و مقاوم را به شما منتقل می‌کند.
 
• نکتۀ مهم: برخی رنگ‌ها به نحو مطلوبی روی کارت ویزیت لمینت مات نمی‌نشینند. توصیه تیک پرینت بر این است که برای این کارت ها از خانواده رنگ های قهوای تیره ، دودی، مشکی استفاده نکنید.
 

کارت ویزیت لمینت براق

 
• جنس: مقوای ۳۰۰ گرم گلاسه همراه با روکش لمینت براق
 
• ویژگی ها: ضد خط و خش، (انعطاف‌پذیری پایین) به راحتی تا نمی‌شود، این کارت پاره نمی‌شود، ماندگاری بالا، با خودکار نمی‌توان روی این کارت نوشت، در برابر آب تا حد زیادی مقاوم هستند.
 
• این نوع کارت ویزیت استحکام بالایی دارد و ضخامت بیشتری نسبت به کارت‌های ویزیت سلفون دارد. همین ضخامت و استحکام موجب دوام و ماندگاری بالای این نوع کار‌ت‌ها شده است. در دست گرفتن کارت ویزیت لمینت حس یک محصول شیک و مقاوم را به شما منتقل می‌کند.
 
 
مطالب مرتبط:
به این مقاله چه امتیازی میدید؟
میانگین امتیاز ها : 4.8 از 5
خوب
با تشکر از همکاری شما
دیدگاهتان را بنویسید
فرستادن دیدگاه

مطالب پیشنهادی
محصولات پیشنهادی