منوی اصلی

چاپ افست فرم عمومی

فرم عمومی به مجموعه‌­ای از فایل‌­ها گفته می‌­شود که در یک فرم چاپی کنار هم بسته شده و چاپ می‌­شوند. هزینه­‌ی چاپ در فرم عمومی بسیار پایین‌­تر از فرم اختصاصی می‌­باشد اما در فرم عمومی فایل‌­ها نسبت به رنگ تفکیک نمی‌­شوند و رنگ‌­ها ممکن است تا ۱۵% نسبت به رنگ­‌هایی که در یک مانیتور استاندارد و کالیبره مشاهده می­‌کنید اختلاف داشته باشند.

مواد اولیه‌­ی ما از جمله کاغذ، روکش­‌ها، مرکب و … با توجه به موجودی بازار خریداری شده و همیشه دچار تغییرات هستند. به علت این تغییرات در مواد اولیه و همچنین تفاوت میانگین رنگی در فرم­‌های مختلف چاپی، سری به سری چاپ ممکن است تا ۳۰% با هم از لحاظ رنگی اختلاف داشته باشند. مثلا اگر شما یک کارت ویزیت را چاپ و پس از یک هفته مجددا همان کارت را سفارش دهید، ممکن است رنگ‌­های آنها باهم، اختلافی محسوس داشته باشند.

کلیه سایزهای ارائه شده در قالب‌ها و راهنمای محصولات، سایز فایل دریافتی از شما می‌­باشد و سایز محصول نهایی بسته به نوع خدمات درخواستی شما (سلفون، لمینت، دورگرد و …) تغییر خواهد کرد.

تمامی محصولات بین ۳% تا ۷% پرتی یا باطله خواهند داشت.

چاپ افست اختصاصی

اگر سفارش چاپی شما در فرم­‌های عمومی نیست و یا دارای خدمات خاص (کاتالوگ، کتاب، مجله، ساک دستی و …) می­‌باشد و یا اینکه در فرم­ عمومی وجود دارد ولی به علت حساسیت رنگ و سایز قابلیت پیاده‌­سازی در فرم عمومی را ندارد جزء سفارشات اختصاصی می­‌باشند. جهت استعلام قیمت این موارد می‌­توانید با اپراتورهای بخش چاپ تماس گرفته و پس از مشاوره و اخذ قیمت، فایل‌­های چاپی خود را ارسال نمایید. همچنین جهت تضمین رنگ می­‌توانید نمونه‌ی چاپ شده را برای ما ارسال کنید تا رنگ فرم چاپی را بر آن اساس تنظیم شود.

نکات مهم در طراحی

محاسبه زمان آماده­‌سازی سفارش

یکی از مهمترین مواردی که می­‌تواند باعث خوشایند بودن یک خرید اینترنتی شود، تحویل به موقع محصول است. ما در تیک پرینت با تکیه بر توان پرسنلی مسئولیت پذیر و متخصص، تمامی تلاش خود را به کار گرفته­‌ایم تا ضمن ارائه محصولاتی با کیفیت، همیشه سفارشات شما مشتریان عزیز را طبق مدت زمان اعلام شده تحویل دهیم. اطلاع از زمان آماده‌سازی سفارش برای مشتریان مهم و گاهی بسیار حساس و حیاتی می­‌باشد. در ادامه نکاتی ارائه شده که با مطالعه آن­ها می‌­توانید زمان دقیق آماده­‌سازی سفارش خود را محاسبه نمایید.

در ادامه برای درک کامل مبحث زمان آماده سازی سفارش مثالی آورده شده است.

فرض کنید سفارش شما در روز شنبه ۱ آذر ماه ثبت شده باشد. در این صورت زمان تحویل آن به صورت زیر خواهد بود: